Деревина для саун: брус або бревно?


Декабрь 21, 2022 – 18:38
Предварительный фильтр

Дерев'яні лазні з бруса є на сьогоднішній день найпоширенішим способом зведення подібних будівель. Перш ніж говорити про причини такої популярності, варто розібратися, що ж таке брус і яких різновидів він буває. Деревина для саун: saunashop.com.ua

Сучасні будівельні технології пропонують два основні види бруса: струганий та клеєний. Струганий брус – це оброблена на спеціальному обладнанні колода, якій для стійкості надається квадратний переріз. По суті, струганий брус нічим крім своєї форми не відрізняється від звичайної колоди. Клеєний брус – це складніший будівельний матеріал. Він виготовляється із заздалегідь підібраних та висушених дощок хвойних порід, які за допомогою спеціальних водостійких екологічно чистих клеїв з'єднуються між собою під дією гідравлічного пресу. Величезною перевагою клеєного бруса перед струганим є той факт, що дошки, з яких збирається брус, можуть бути укладені з протилежним напрямком деревних волокон. Це дає можливість досягти високої міцності. Крім того, при перепадах вологості такий брус клеєний не деформується. Сам по собі дерев'яний значно легший за колоди, що і багато в чому і зумовило його популярність.

Завдяки цій властивості будівництво лазень зі струганого або клеєного бурса можна проводити в найкоротший термін без використання спеціальної будівельної техніки. На відміну від будівель з каменю або колоди лазні з бруса виходять легше, а тому немає необхідності в потужному фундаменті та очікуванні протягом 1-2 років його усадки. Клеєний і струганий брус мають здебільшого гладку шліфовану поверхню. Це позбавляє необхідності внутрішньої обробки приміщення лазні і як наслідок значно знижує загальні витрати на будівництво лазні. При попередній підготовці ділянки зведення лазні з бруса можливе силами невеликої будівельної бригади лише за кілька днів.

Сауна з колоди

Дерев'яні лазні з колод є одним із старих способів спорудження подібних будівель. Як матеріал використовуються стругані колоди хвойних порід дерева. У більшості випадків застосовуються ялина або сосна, а нижня частина дерев'яного зрубу виконується з модрини.

Пояснюється це тим, що під дією вологи модрина набуває додаткової міцності, що загалом підвищує надійність усієї конструкції. Недоліком модрини є характерний запах, що виділяється при нагріванні.

Саме тому ця деревина використовується головним чином при спорудженні тільки основи зрубу. Будівництво лазень з колод досить складний та відповідальний процес. Кожен з етапів будівництва, починаючи від сушіння деревини та закінчуючи фінальними оздоблювальними роботами, вимагає високого професіоналізму та уваги. При цьому лазні з колод мають низку незаперечних переваг перед усіма іншими матеріалами та технологіями. Насамперед це висока екологічна чистота такої споруди, адже дерево це найчистіший природний матеріал. У процесі нагрівання приміщення, смоли, що містяться в ньому, наповнюють приміщення лазні непередаваним ароматом лісу і природної чистоти. Крім того, варто відзначити, що будівлі з колод чудово тримають тепло протягом довгого проміжку часу. Ця особливість дозволяє взимку максимально швидко прогріти баню практично будь-якого розміру. Не дарма саме дерев'яні зруби були багато століть основою будь-яких житлових будинків.

З усіх інших способів зведення лазень саме дерев'яний зруб з колод має найвищу теплопровідність. Не варто так само забувати про те, що будівництво лазень з колод дозволяє зводити в досить короткі терміни без необхідності довгого очікування усадки фундаменту. Одним з недоліків деревини як будівельного матеріалу є її горючість і схильність до гниття. Саме для вирішення цієї проблеми якісні лазні з колод обов'язково обробляються спеціальними натуральними складами, що перешкоджають утворенню грибка та плісняви, а також уповільнюють процес горіння матеріалу.

Внутрішнє оздоблення таких дерев'яних лазень виконується здебільшого з липової або осикової вагонки. Липа при нагріванні виділяє характерний приємний запах, що має лікувальні властивості, а осика навпаки абсолютно нейтральна і не виділяє жодних смол.

Похожие публикации