Задача фрезеровки стали


Май 29, 2022 – 07:25

Фрезерування металу – це процес обробки металу із застосуванням різальної техніки. Для цього використовуються верстати, які називаються фрезерними верстатами, які забезпечені спеціальними зубами. Вони відокремлюють металеві деталі, вгвинчуючись у них. При цьому об'єкт, що фрезерується, знаходиться в ковзному русі. Це дозволяє знімати з моделі стружку різної товщини. Слід зазначити, що фрезеровка чпу замовити із сталевого предмета можна набути будь-якої форми.

ЩО ТАКЕ ФРЕЗЕРНА СТАЛЬ?

Завдання фрезерування сталі – отримати з модельного шматка матеріалу елемент певної форми. Цей вид обробки дозволяє робити отвори, канавки, створювати різьблення або різні кромки (наприклад, гофровані). Фрезерування металу передбачає встановлення його ковзним рухом. На предмет, що рухається таким чином, потрапляють спеціальні і обертові зубці різця з безліччю лез, які, стикаючись з поверхнею предмета, зрізають з нього пласти певної товщини. Оператор машини ухвалює рішення про розміри.

Цей спосіб обробки матеріалів є універсальним. Професійні пристрої справляються з різними видами металу. Можна навіть фрезерувати нержавіючу сталь, також мідь або латунь. Однак найпоширенішим застосуванням є фрезерування стандартної сталі.

ВИДИ ФРЕЗУВАННЯ

Майстри використовують два види фрезерування. Це попутне та пряме фрезерування металу. Перше відбувається, коли заготівля рухається в тому ж напрямку, що і різець, що обертається. Другий працює за зворотним принципом.

Майстер вибирає види фрезерування, зважаючи на можливості, пропоновані верстатом, та можливість розміщення даного об'єкта таким чином, щоб забезпечити одночасну роботу. Його слід використовувати щоразу, коли дозволяють умови. Це точніша форма, що дає оператору більше контролю.

Кондуктивний тип фрезерування відрізняється тим, що товщина шару, що знімається, поступово зменшується від точки докладання різця до досягнення нульового рівня. У свою чергу зустрічне фрезерування сталі полягає в тому, що в місці контакту леза з матеріалом товщина шару, що зрізається, дорівнює нулю і збільшується при русі фрези.

ПЕРЕВАГИ І НЕДОЛІКИ ФРЕЗУВАННЯ

Які плюси та мінуси фрезерування? Найбільшою перевагою є універсальність цієї техніки, тобто. можливість її використання для обробки різної сировини, навіть дуже твердої. Ще однією перевагою є можливість створення будь-якої форми. Навіть фрезерування нержавіючої сталі дозволяє отримувати деталі неправильної форми з різними кромками. Обидва типи фрезерування дозволяють підтримувати високу точність та мінімізувати втрати матеріалу. Ще однією перевагою є можливість використання фрезерного верстата із технологією ЧПУ.

До недоліків можна віднести лише мінімізацію площі обробки, що визначається верстатом.

ФРЕЗУВАННЯ СТАЛИ ЗА ДОПОМОГОЮ ЧПУ

Фрезерування не обов'язково проводити вручну. Нині найчастіше використовуваною технологією є ЧПУ, тобто. числове управління. Це автоматична операція, коли робота виконується машиною, керованої комп'ютером. Роль оператора зводиться тільки до введення даних про те, як повинен виглядати елемент, що обробляється. Цей метод повністю виключає ризик людської помилки та забезпечує 100% повторюваність.

Похожие публикации