Проектування нового водопроводу в квартирі


Декабрь 19, 2019 – 12:12
Корпус Thermaltake Versa H22

19.12.19

Виконання робіт по монтажу системи водопостачання в квартирі має виробляється тільки кваліфікованими спеціалістами, які мають необхідні дозволи і ліцензії на виконання такого виду робіт. Ця вимога стосується і проектування нового водопроводу в квартирі, і будь-які роботи з перепланування і переробці діючої системи водопостачання зі зміною проектних даних виконуються тільки спеціалізованими проектними організаціями. Але при цьому, сам власник квартири має право провести деякі види робіт по пристрій водопроводу в квартирі без узгодження і проекту, але тільки в тому випадку, якщо не проводиться порушення роботи загальнобудинкових систем водопостачання та каналізації, а всі роботи виконуються тільки на стороні після запірного вентиля подачі води в квартиру.

Придбайте квітки квитки укрзалізниця купити, мандруйте та радійте всією родиною. 

Але в тому і в іншому випадку все одно будь-які роботи найкраще починати з проекту, і проектування нового водопроводу в квартирі - відповідальний крок. Як правило, такі роботи проводяться на самому початковому етапі виконання робіт по ремонту, і після того, як прокладаються труби водопостачання, вони «ховаються» в стінах або підлозі під шаром штукатурки або стяжки і якось змінити розташування труб, відводів та інших елементів системи водопостачання вже неможливо.

Тому, проектування і монтаж водопроводу в квартирі тут необхідно виконувати тільки після того, як буде складено план розташування всього устаткування в квартирі, для якого потрібна вода. Найчастіше це обладнання ванної кімнати, в тому числі унітаз, умивальник, ванна, біде, пральна машина. Також обладнання кухні: кухонна мийка, посудомийна машина, іноді окремо може монтуватися місце для установки фільтра для питної води.

Що стосується системи розлучення труб, то в більшості квартир з невеликою кількістю обладнання використовується «послідовна» розводка, коли споживачі підключаються до однієї труби за допомогою відводів. У деяких випадках використовується «променева» розводка, коли від загальної «гребінки» до кожного споживача води простягається окремий трубопровід.

Обидва варіанти використовуються в залежності від умов експлуатації та можливостей власника квартири. У першому випадку можна істотно заощадити на матеріалах і трудовитратах, але при цьому, якщо є необхідність перекрити воду для одного споживача - відключаються всі. У другому випадку, встановлюється вентиль на кожну одиницю обладнання та ремонт не викликає відключення всієї системи водопостачання будинку, але «променева» розводка набагато дорожче, так як і кількість матеріалів вище, і обсяг робіт більше.

Що стосується вибору матеріалів для монтажу системи водопостачання, то в наш час найбільш популярними рішеннями є пластикові труби. Цей матеріал забезпечує тривалий термін експлуатації системи водопроводу в будинку, знижує можливість появи будь-яких відкладень в трубах, повністю виключається поява іржі та інших «проблем» з якими стикаються власники сталевих труб.

Похожие публикации