Форма паливних брикетів та особливості горіння
Сьогодні брикети з екологічної натуральної деревини є одним з найякісніших видів палива для печей або котлів в побутових і промислових умовах. Це зумовлено їх гарними властивостями, формою та безпечністю для людей.
Розглянемо, які брикети для опалення користуються попитом, яке обладнання потрібне для розпалювання та переваги такого матеріалу над звичайними дровами.
-
Як виглядають брикети?
Розповсюдженими формами виробів є такі:
- Прямокутні брикети РУФ. Така продукція зовні нагадує цеглу. Це пресований матеріал, який створюється шляхом пресування тирси та відходів деревини за допомогою гідравлічного пресу під тиском 300-400 бар.
- Циліндричні. Пресування брикетів для котлів тут відбувається завдяки гідравлічному або механічному устаткуванню. Показник тиску може досягати до 600 бар. Головним недоліком такого біопалива є незначна стійкість до вологи та механічних пошкоджень.
-
Чи можна спалювати брикети в дров'яному котлі?
Горіння паливних брикетів відбувається з виділенням невеличкої кількості сірки та сажі. У порівнянні зі звичайними дровами, впродовж горіння температура не змінюється, що позитивно впливає на теплотворність.
Такі вироби застосовуються для класичних, пиролізних та автоматичних котлів. Майже все обладнання для твердопаливних матеріалів дає змогу використовувати деревні брикети. Але все ж таки варто звернути увагу на те устаткування, яке зазначається в технічних вимовах до застосування біопалива.
-
Що вигідніше використовувати: дрова чи брикети?
З огляду на практичний досвід багато людей не квапиться переходити з дров на пелети чи брикети. Але твердопаливні котли набувають значної популярності завдяки показнику теплотворної здатності, тому є висока ймовірність, що найближчим часом власники приватних будинків перейдуть на паливні брикети.
Наведемо властивості, які відрізняють пресований паливний матеріал від дров:
- Відносний рівень вологи — не більше 10%. Дрова навіть після дворічного висушення мають показник вологості від 20%.
- Теплотворність. Становить до 5 кВт/кг. Такий же показник має вугілля.
- Економна витрата. ККД твердопаливного обладнання для деревних брикетів на 5,3% вищий за аналогічне значення за умови використання кам'яного вугілля.
Тобто можна зробити висновок, що паливні брикети за своїми властивостями є значно вигіднішим матеріалом, ніж дрова. Регулярне застосування біопалива дає змогу подовжити час роботи котла, тому його доцільно застосовувати для житлових будинків та промислових складів.